Nova ambulanta Doma zdravlja "Novi Sad" na Adicama, objekat koji je projektovao biro "DBA" arhitekte Đorđa Bajila, nalazi se među dobitnicima "BigSEE" nagrade za arhitekturu.
Povodom ponovljenih pretnji novinaru Dinku Gruhonjiću, Vojvođanski kulturni klub “Vasa Stajić” izrazio je protest i gnušanje zbog najava obračuna sa svakim ko slobodno izražava svoje mišljenje.
"Zastave budućnosti" u naredna tri dana, od 28. do 30. aprila, zavijoriće više od 200 umetnika iz 20 zemalja, kroz gotovo 70 događaja u Kreativnom distriktu (Bulevar despota Stefana 5) u Novom Sadu.
Lokalnom ombudsmanu u Novom Sadu javlja se sve više Novosađana sa svojim problemima. Neki se javljaju s opravdanim primedbama, a pojedini se žale na komšije, sugrađane, pa i na svoje članove porodice.
U prvom kvartalu ove godine najskuplji kvadrat novoizgrađenog stana u Novom Sadu koštao je više od 3.000 evra, dok je cena kvadrata u starogradnji dostigla i do 2.720 evra.